Základní škola a Mateřská škola Malečov
Malečov 61, Malečov u Ústí nad Labem

Vítáme Vás na stránkách ZŠ a MŠ Malečov.

Základní i mateřskou školu najdete v malebné krajině Českého Středohoří. Dvě nízké přízemní budovy školy a školky se nacházejí na kraji obce Malečov v klidném prostředí u Ústí nad Labem. Do ZŠ a MŠ dochází děti z Malečova, Březí, Tašova, Sedla, Čeřeniště, Proboštova, Němčí, Pohoří, Horních Zálezel a Rýdeče. Organizace sdružuje základní školu, mateřskou školu a školní jídelnu. Základní škola poskytuje vzdělání žákům 1. stupně základní školy  v rozsahu 1. až 5. ročníku ve třech třídách.

Výchovná činnost v mateřské škole je vedena podle školního vzdělávacího programu "Kdo si hraje nezlobí". Na základní škole se pak pracuje podle školního vzdělávacího programu "Kdo se učí, nezdivočí". Ve školním roce 2014/2015 se stala pilotní školou projektu "Pohyb a výživa". Krom toho se škola účastní i dalších projektů jako např.  "Ovoce a zelenina do škol" nebo "Společně do života".

Škola má od 1. 1. 2003 právní subjektivitu. Od 10. 8. 2006 je do školského rejstříku zapsána novým přesným názvem "Základní škola a Mateřská škola Malečov, příspěvková organizace".  Nová zřizovací listina byla vydána s účinností od 1. září 2014. Zřizovatelem školy je obec Malečov.

NAHORU TISK

Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu